Dzień otwarty jabłoneckiej wielozawodówki

Goście przybyli na dni otwarte szkoły wielozawodowej w Jabłonce mogli spróbować wypieków i przekąsek przygotowanych przez uczniów kształcących się w zawodzie kucharz oraz sprawdzić umiejętności fryzjerek i na własnej skórze poczuć się jak w prawdziwym wojsku, a ponadto zobaczyć jak wygląda kształcenie w tej placówce.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce oraz Zasadnicza Szkoła Wielozawodowa im. św. Jana Pawła II w Jabłonce zorganizowały „Dni otwarte” połączone z piknikiem majowym i „Targami pracy”. 11 maja, szeroko i gościnnie otwarto drzwi dla trzecioklasistów pobliskich gimnazjów, ich rodziców oraz opiekunów.

W programie znalazłą się prezentacja oferty szkoleniowej, zwiedzanie budynku szkoły oraz spotkania z kadrą opiekuńczo – wychowawczą i wychowankami Centrum. W szkole rozwieszono plakaty z informacjami o zawodach i dodatkowych kursach. Młodzież miała również możliwość zwiedzania internatu i zobaczenia prac plastyczno – technicznych wykonywanych w ramach działających kół zainteresowań. Kolejnym punktem programu było przejście po salach lekcyjnych i warsztatach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się bogato wyposażona siłownia oraz sala bilardowa, gdzie rozgrywano turniej tenisa stołowego, bilarda i darta pośród przybyłych gimnazjalistów. Młodzież kształcąca się w zawodzie kucharz przygotowała smakołyki własnego wyrobu, którymi częstowano wszystkich zebranych. Na świetlicy odbyły się Targi pracy i praktycznej nauki zawodu.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak część plenarna, tzw. majówka OHP i ZSW. Na zewnątrz budynku czekały liczne atrakcje przygotowane przez młodzież kształcącą się w zawodach: kucharz i fryzjer pod okiem instruktorów praktycznej nauki zawodu. Kucharze na grillu smażyli: kiełbaski, żeberka, karczek, szaszłyki, ziemniaki i kalafiory własnoręcznie zamarynowane i odpowiednio wcześniej przygotowane. Natomiast fryzjerki dały popis swoich umiejętności w układaniu fryzur, przeprowadzaniu zabiegów kosmetycznych, a także wykonywaniu perfekcyjnego makijażu. Nie zabrakło również kącika, gdzie odbywał się pokaz orgiami – sztuki składania papieru oraz carvingu – sztuki zdobienia w owocach. Działająca od roku Wojskowa Sekcja Logistyczna również dała popis swoich umiejętności w sztuce musztry, strzelania z broni pneumatycznej, popularnie zwanej „Wiatrówką”. Na swoim stanowisku sekcja zaprezentowała maski i stroje przeciwgazowe oraz arsenał broni używanej w polskiej armii. Gimnazjaliści mogli także zobaczyć jak wygląda kurs operatorów wózków widłowych. Wolne chwile między zwiedzaniem obiektu goście mogli spędzić aktywnie poprzez grę w siatkówkę na świeżym powietrzu oraz inne przygotowane dla nich konkurencje.

Źródło i fot.: ZSW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.