Spotkanie z parlamentarzystami PiS w Jabłonce

Kwestie ochrony środowiska i sprawy gospodarcze dominowały w dyskusji mieszkańców Orawy z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu w Jabłonce.

Spotkanie z poseł Anną Paluch i senatorem Janem Hamerskim, które w minioną niedzielę odbyło się w remizie OSP w Jabłonce, poprowadził radny powiatowy Julian Stopka. Na wstępie parlamentarzyści przedstawili dotychczasowe dokonania rządu. Senator Hamerski wymienił m.in. wprowadzenie programu 500+ i mieszkanie+, zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków, reforma edukacji, wprowadzenie ustawy antyterrorystycznej, obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie najniższych emerytur, darmowe leki dla seniorów, czy umożliwienie ścinki drzewa na własnej posesji. Poseł Paluch opowiadała o atakach jakie spotykają rząd ze strony środowisk niezadowolonych ze zmiany dotychczasowych układów.

W zasadniczej części spotkania politycy odpowiadali na pytania przybyłych mieszkańców Orawy, które w większości dotyczyły spraw związanych z ochroną środowiska i funkcjonowania rynku pracy. Pojawiły się apele o zmodyfikowanie programów zwalczania zanieczyszczeń powietrza, w taki sposób aby zamiast wymiany pieców dotowano paliwa, by umożliwiono prowadzenie lokalnej gospodarki rzecznej i ułatwiono procedury ściągania pracowników.

Przebieg dyskusji wskazywał na zadowolenie wyborców z działań rządu, szczególnie w obszarach gdzie zwalczana jest wszechwładność nad obywatelem i arogancja w urzędach, czy sądach. Na zakończenie parlamentarzyści wyrazili zadowolenie z poruszenia w dyskusji nie tylko spraw lokalnych ale kwestii stanowienia prawa w wymiarze ogólnopolskim oraz podkreślili konieczność odbycia kolejnych takich rozmów, gdzie będą mogli poznać oczekiwania regionu.

Fot. Paweł Pastwa

5 thoughts on “Spotkanie z parlamentarzystami PiS w Jabłonce

 • 4 kwietnia 2017 at 21:25
  Permalink

  Grunt się pali pod nogami, sondaże na łeb na szyję lecą to trzeba iść w teren może znajdą się ludzie którzy w te brednie uwierzą. Z takim elektoratem jak widać na sali to nic nie zdziałacie chyba że spirytusem handlować (niektórzy z tego grona mają doświadczenie )

  Reply
 • 3 kwietnia 2017 at 21:47
  Permalink

  Tych troje na foto jest odpowiedzialnych za dług 50 milionów zł szpitala w Nowym Targu
  i to cały mój komentarz

  Reply
 • 3 kwietnia 2017 at 10:59
  Permalink

  nawet nie ma co komentować

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.