Orawskie pole nadziei

Pierwsze złociste wiosenne kwiaty symbolizują odradzającą się przyrodę i nadzieję na podobną przemianę dla potrzebujących pomocy. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej w Jabłonce wykorzystują narcyzy do wsparcia mieszkańców Ukrainy i dziewczynki z naszego regionu walczącej z chorobą.

W październiku zeszłego roku młodzież z CKiW OHP w Szczawnicy – Jabłonce i z ZSW im. św. Jana Pawła II wraz z kadrą opiekuńczo – wychowawczą oraz kierownictwem Jednostki posadziła cebulki narcyzów na specjalnie przygotowanej rabatce na terenie naszego Centrum. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone na wzór ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Teraz gdy nadeszła wiosna, widzimy efekty naszej pracy, bo na rabatce pojawiły się piękne, żółte narcyzy.

Młodzież starannie wykopała kwiaty i przesadziła je do specjalnie przygotowanych doniczek, następnie zapakowano je w estetyczny i pomysłowy sposób. Tak przygotowane kwiaty przeznaczono na dwie akcje charytatywne. Pierwsza odbyła się w dniu 09.04.2017 r., kiedy to młodzież wraz z opiekunem rozprowadzała żywe kwiaty przed kościołem św. Brata Alberta w Jabłonce – Borach. Ludzie wykazali się dużą życzliwością i chętnie kupowali narcyzy. Zebraną kwotę 966 zł przeznaczono w całości dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy. Druga akcja przeprowadzona zostanie na wsparcie Lenki Cholewy z Lipnicy Wielkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.