Obcojęzyczne popisy w orawskich ogólniakach

Uczniowie orawskich liceów w Jabłonce i Lipnicy Wielkiej ze swoimi nauczycielami odbyli dni języków obcych. Poprzez prezentacje w atmosferze rozrywki udowadniali, że nauka ich nauka to nie tylko szkolny obowiązek, ale zdobywanie umiejętności koniecznej w XXI wieku.

W Jabłonce młodzież wraz z nauczycielami języków obcych przygotowała szereg atrakcji, w tym przedstawienia, prezentacje multimedialne poświęcone krajom angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz słowackiego obszaru językowego. Skupili się na symbolach narodowych, architekturze, krajobrazie, kulturze oraz obyczajom. Najlepsze projekty zostały nagrodzone. Występy zostały uatrakcyjnione skeczami oraz śpiewem. Uczniowie mieli również okazję zmierzyć się w quizie dotyczącym znajomości krajów anglojęzycznych.

Również w Lipnicy Wielkiej umiejętności językowe uczniowie prezentowali w humorystycznej konwencji. W tym celu przygotowano scenografię i rekwizyty służące poszczególnym występom. Dodatkowymi atrakcjami dla uczniów była kawiarenka z ciastami i fotobudka. Nad całym przedsięwzięciem czuwały nauczycielki języków obcych: Magdalena Dutka, Teresa Baniowska, Dorota Polaczek i Anna Pakos.

Źródło i fot.: ZSJ; ZSO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.