Marek Pniaczek srebrnym medalistą Mistrzostw Polski

Około 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski walczyło o tytuły Mistrzyni i Mistrza Polski Juniorów w kategoriach wiekowych do lat 12 i 14. Wśród 46 zawodników do lat 14 był mieszkaniec Lipnicy Małej, były zawodnik MKS Babia Góra, obecnie reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy przy SP8 w Chrzanowie, Marek Pniaczek.

Marek z obecnym trenerem IM Aleksandrem Kachurem

Zawody rozegrano w Drzonkowie. W czasie mistrzostw rozegrano 9 partii, tempem 90 minut plus 30 sekund na każde posunięcie. Kategoria wiekowa chłopców do lat 14 była wyjątkowo mocna, startował m.in. dwukrotny medalista mistrzostw świata oraz kilku zawodników mających za sobą udane starty w mistrzostwach Europy. Właśnie z dwukrotnym medalistą MŚ Marek do ostatniej rundy toczył walkę o kolor krążka. Pierwsze dwa miejsca obaj zapewnili sobie już wcześniej, zdobywając znaczną przewagę nad pozostałymi zawodnikami.

Przy partyjce z pierwszym trenerem, już jako wicemistrz MP oraz w trakcie turnieju MPJ

A zaczęło się wszystko u Władka Bandyka, pierwszego trenera w Lipnicy Wielkiej. Z Władkiem pierwsze turnieje, pierwsze puchary i medale, też pierwszy awans do MP do lat 10. Później już opieka trenerska Mistrza Międzynarodowego z Ukrainy Aleksandra Kachura, z Panem Aleksandrem cztery udane starty w mistrzostwach Polski, później zdobyty na Słowacji i nadal aktualny tytuł wicemistrza Europy Amatorów, a teraz piąty start w MP i drugie miejsce.

Eugeniusz Pniaczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.