Sukcesy orawskich biathlonistów

U końca sezonu zimowego orawska młodzież trenująca biathlon z sukcesami zaliczyła start w Mistrzostwach Polski Młodzików. Wysokie lokaty pozwalają marzyć o ich przyszłych występach na wielkich arenach sportowych.

W dniach od 2 do 5 marca br. odbyły się biathlonowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych oraz podsumowanie zawodów “Celuj w igrzyska” w Dusznikach Zdrój. W zawodach wystąpił m.in. klub BLKS Żywiec, w barwach którego trenują zawodnicy z Lipnicy Wielkiej.

W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się biegi sprinterskie. Najwyższą lokatę wśród chłopców żywieckiego klubu wywalczył Jakub Brenkus, zajmując 3 miejsce. Reszta chłopców uplasowała  się na dobrych miejscach w pierwszej 20-stce. Wśród dziewczyn Martyna Lichosyt wywalczyła 5 miejsce. Kolejnego dnia w  biegu indywidualnym Jakub Brenkus ponownie zdobył brązowy medal. Robert Kubisiak był ósmy.Wśród dziewcząt Martyna Lichosyt poszła w ślady klubowego kolegi, stając drugi raz na najniższym stopniu podium. Zawody kończyły biegi sztafetowe. W zaciętej rywalizacji panów Robert Kubisiak, Przemysław Bandyk i Jakub Brenkus zdobyli trzecie miejsce. Kolejny zestaw medali, tym razem srebrnych wywalczyła sztafeta żeńska, w składzie: Martyna Lichosyt, Ewelina Węgrzyn i Weronika Kościelak.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie zawodów “Celuj w igrzyska” gdzie na 4 miejscu znalazł się Jakub Brenkus, a na 5 Martyna Lichosyt. Łącznie z zawodów przywieźliśmy 18 medali. W tym 9 z Mistrzostw Polski i drugie tyle z zawodów “Celuj w igrzyska”.