Siatkarki i siatkarze z Jabłonki i Lipnicy Wielkiej najlepsi

Dziewczęta z Jabłonki i chłopcy z Lipnicy Wielkiej zwyciężyli w licealnych turniejach siatkówki, zdobywając awans do rozgrywek powiatowych.

W dniach 6 i 7 marca br. na hali sportowej w Lipnicy Wielkiej rozegrany został siatkarski turniej uczniów szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce Ośrodka Sportowego Rabka-Zdrój.

W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjni byli zawodnicy z Lipnicy Wielkiej – zaledwie jednego seta zdołali im wyrwać konkurenci z Lipnicy w Jabłonce, którzy podobnie Rabczanie i Czarnodunajczanie musieli uznać wyższość gospodarzy. Jabłonczanie zdołali jeszcze pokonać rówieśników z Czarnego Dunajca, co dało im trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji.

W składzie Lipnicy Wielkiej znaleźli się: Bandyk Sebastian, Chyc-Magdzin Piotr, Ferenc Fabian, Gwiżdż Michał, Łowas Piotr, Łuka Piotr, Majkut Adrian, Mastela Adam, Sarniak Sławomir, Stopiak Łukasz z opiekunem Wojciechem Janiszewskim.

W turnieju dziewcząt z dwiema rabczańskimi szkołami starły się trzy orawskie zespoły z Jabłonki i Lipnicy Wielkiej. Na fazie grupowych eliminacji udział w rozgrywkach zakończyła drużyna ZSW Jabłonka. W półfinałach zawodniczki ZS Jabłonka pokonały I LO Rabka-Zdrój, a uczennice ZSO Lipnica Wielka przegrały z ZS Rabka-Zdrój. W efekcie w meczach finałowych doszło do wymiany rywali między drużynami z Orawy. W nich podobnie jak wcześniej tryumfowały Jabłonczanki, a przegrywały Lipniczanki, co pozwoliło im na zajęcie odpowiednio pierwszego i czwartego miejsca w klasyfikacji końcowej.

W zwycięskim składzie wystąpiły: Marcelina Bury, Sara Domin, Natalia Dziubek, Gabriela Janik, Izabela Janik, Klaudia Komperda, Angelina Kostyra, Kinga Kowalczyk, Patrycja Michalak (najlepsza zawodniczka turnieju), Agnieszka Palenik, Karolina Węglarz i Barbara Wojtyczek. Drużynę prowadziła Anna Rutkowska.

Źródło i fot.: PCK; ZSO

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.