Promesy dla powiatu na orawskie drogi

Drogi z Harkabuza do Piekielnika i z Podszkla do Podwilka zostaną wyremontowane ze wsparciem środków od wojewody małopolskiego.

Wojewoda małopolski Józef Pilch w Nowym Targu wręczył promesy na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Powiat nowotarski otrzymał łącznie 3 846 148 zł na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na dwa zadania: Rozbudowa drogi powiatowej nr 1659K Maruszyna – Ludźmierz – Czarny Dunajec w miejscowości Ludźmierz oraz Przebudowa drogi powiatowej nr 1664K Harkabuz – Piekielnik w miejscowości Podszkle oraz drogi powiatowej nr 1682K Podszkle-Podwilk w miejscowości Podszkle.

Promesy na inwestycje drogowe trafiły także do gmin: Szaflary, Nowy Targ i Bukowina Tatrzańska oraz na usuwanie skutków klęsk żywiołowych do powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

W spotkaniu z wojewodą w siedzibie powiatu nowotarskiego, poza odbierającymi promesy starostami i wójtami, udział wzięli burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, posłowie Anna Paluch i Edward Siarka oraz senator Jan Hamerski.

Źródło i fot. MUW

One thought on “Promesy dla powiatu na orawskie drogi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.