Orawianin “bliżej pszczół”

Jerzy Jabłoński z Jabłonki, uczeń nowotarskiej szkoły rolniczej wystąpił w finale ogólnopolskiego konkursu z zakresu wiedzy o pszczelarstwie.

Katolicki Uniwersytet Lubelski pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezydenta Miasta Lublin zorganizował w tym roku szkolnym I Ogólnopolski Konkurs „Bliżej pszczół” mający na celu popularyzację wśród młodzieży roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w mieście.

ZOBACZ TAKŻE: Słodkie Orawianki

Po etapie szkolnym konkursu (test wiedzy w formie pisemnej), z 600 prac nadesłanych z całego kraju, jury w Lublinie wybrało 30 najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i 20 z gimnazjów. Zostali oni zaproszeni na finał konkursu na KUL do Lublina oraz na konferencję pt. „Pszczoła w mieście”. Wśród finalistów znalazł się uczeń ZSCKR w Nowym Targu z klasy 3 technik weterynarii – Jerzy Jabłoński.

W dniach 1-2 marca 2017 r. w siedzibie KUL odbył się test pisemny wiedzy o pszczole, pszczelarstwie i roślinach miododajnych oraz test praktyczny obejmujący wiedzę z zakresu anatomii pszczoły, sprzętu pszczelarskiego i roślin pożytkowych. Na zakończenie uczniowie mogli zwiedzić siedzibę KUL, Starówkę Lublina oraz uczestniczyć w ciekawej konferencji. Laureaci konkursu otrzymali indeksy na Architekturę Krajobrazu na KUL–u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.