Jabłonczanki wicemistrzyniami powiatu

Dziewczęta z Jabłonki zajęły drugie miejsce w siatkarskich mistrzostwach powiatu. Dopiero w finale uległy Nowotarżankom, które wcześniej pokonały w fazie grupowej.

Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej rozegrana została w dniach 8 i 9 marca w Zespole Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu. Orawę reprezentowały zespoły, które wcześniej tryumfowały w etapie organizowanym przez Ośrodek Sportowy Rabka-Zdrój.

Turniej nie ułożył się po myśli chłopców z Lipnicy Wielkiej (ZSO), którzy po wyjściu z grupy eliminacyjnej ulegli gospodarzom, a w walce o trzecie miejsce musieli uznać przewagę rówieśników z Rabki.

Pomyślniej gra potoczyła się uczennicom jabłonczańskiej placówki im. Bohaterów Westerplatte. Dziewczęta najpierw w grupie pokonały nowotarskie drużyny. W półfinale z kwitkiem odprawiły rówieśniczki z Krościenka. W finale przyszło im się ponownie zmierzyć z Nowotarżankami z ZSO nr 2. Te w zaciętej rywalizacji wzięły rewanż za przegraną z eliminacji, a Jabłonczankom pozostało zadowolić się srebrnymi medalami.

Źródło i fot. PCK, ZS Jabłonka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.