1% dla bezpieczeństwa

Strażacy z Podwilka ze wsparciem sympatyków doposażają swoją jednostkę. Poprzez zbiórkę pieniędzy z 1% podatków podnoszą zdolność bojową jednostki.

Od kilku lat wszelkie organizacje pozarządowe mają możliwość zasilenia swojego budżetu poprzez przyjmowanie 1% podatku od rozliczających się z fiskusem obywateli. Strażacy z Podwilka od początku mocno zaangażowali się w akcję promującą wspierania w ten sposób ochrony pożarniczej. W wyniku współpracy z sympatykami jednostki każdego roku poprzez konto Związku Ochotniczych Straży Pożarnych gromadzą w ten sposób jedną z największych sum osiąganych przez inne OSP. Ostatnie rozliczenie jednostki z 1% za rok 2015 mówi o kwocie 12.423,36 zł, za które zakupiono sprzęt ratowniczy i elementy umundurowania bojowego.

Podobnego wsparcia można udzielać, także innym jednostkom OSP, czy zabiegającym o to organizacjom, przy okazji dorocznego rozliczenia podatkowego. By bez dodatkowych kosztów zasilić procentem swojego podatku wybrany podmiot, wystarczy deklaracji PIT podać jego dane.

Organizacja otrzymująca wsparcie nie dostaje informacji o tym, kto i w jakiej kwocie go udzielił, dlatego strażacy publicznie wyrażają wdzięczność wszystkim zaangażowanym.

Źródło: OSP Podwilk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.