Święto orawskich szczypiornistów

Entuzjaści piłki ręcznej po raz kolejny będą świadkami zaciętej rywalizacji pomiędzy drużynami z Orawy i z Grodkowa. 18 lutego 2017 – sobota – odbędzie się VII Memoriał w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Jabłonce.

Pomysł na organizację turnieju w piłce ręcznej zrodził się jako potrzeba oddania hołdu zmarłemu w 2010 r. Zdzisławowi Galikowi, który był promotorem tej dyscypliny sportu na Orawie. W kolejnych latach, gdy odchodzili kolejni nauczyciele wychowania fizycznego – Józef Machaj i Marek Madeja – młodzi ludzie postanowili jednocześnie przywoływać i pamięć o nich.

ZOBACZ TAKŻE: Nauczyciele W-Fu, którzy zachęcają do sportu nawet po śmierci

Obecnie memoriał cieszy się rosnącą popularnością, co idzie w parze z rozwojem szczypiorniaka na Orawie. Na rozpoczęcie siódmej edycji turnieju, jak zawsze na cmentarzu parafialnym zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze na grobach nauczycieli. Następnie na hali sportowej rozegrany zostanie mecz uczniów szkół podstawowych z Podwilka i Jabłonki, po którym we właściwym meczu otwarcia zmierzą się rodziny Galików, Machajów i Madejów z Nauczycielami i Absolwentami LO w Jabłonce.

Już za tydzień!!!!!

Opublikowany przez TSR Orawa na 10 lutego 2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.