Orliki Orawy w finałach halowych mistrzostw Podhala

Mimo trwającej zimy zawodnicy piłki nożnej nie mogą pozwolić sobie na sportową bezczynność. W tym czasie ich aktywność przenosi się na hale sportowe. W takich warunkach spory sukces osiągnęli wychowankowie Orawy Jabłonka, docierając do ścisłego finału turnieju o Mistrzostwo Podhala w halowej piłce nożnej.

Orliki z Jabłonki z powodzeniem przeszły przez kwalifikację, w których na dziewięć spotkań zwycięsko zakończyli siedem z nich, co pozwoliło na awans do kolejnego etapu rozgrywek. W turnieju finałowym, który odbył się w niedzielę 29 stycznia, Orawianie znów pomyślnie zakończyli grę w fazie grupowej i awansowali do ścisłego finału. Tu mieli już mniej szczęścia – przegrane w półfinale i meczu o 3. miejsce, sprawiły że w klasyfikacji całego turnieju zajęli miejsce tuż za podium.

Jak podkreśla trener, komentując wynik Orlików: “Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie możemy jednak zapomnieć że jesteśmy młodą drużyną która się buduje i będzie rosła w siłę. Wiele drużyn obecnych na turnieju pracowało na ten sukces latami“.

Źródło i fot. FB/Orawa Jabłonka-Orliki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.