Centrum Produktu Lokalnego w Lipnicy Wielkiej

Amfiteatr, Plac Piotra Borowego oraz Stoiska wystawiennicze powstaną wkrótce w Lipnicy Wielkiej w ramach projektu współpracy z Bobrowem na Słowacji.

“Stworzenie warunków dla zachowania kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa na polskiej i słowackiej Orawie” to wspólny projekt Lipnicy Wielkiej i Bobrowa, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Współpraca zakłada budowę Centrum Produktu Lokalnego w Lipnicy Wielkiej oraz Muzeum i Sali widowiskowej w Bobrowie.

Inwestycja ma służyć rozwojowi i promocji orawskiej kultury i regionalnych produktów. Wydarzenia, które mają odbywać się na obiekcie mają również służyć podniesieniu wzrostowi turystycznej gminy. Całkowity koszt projektu to niespełna 700 tys. euro, z czego 85% pokrywa dotacja.

Źródło: UG Lipnica Wielka

ZOBACZ TAKŻE: Polsko-słowackie projekty na Orawie

5 thoughts on “Centrum Produktu Lokalnego w Lipnicy Wielkiej

 • 23 marca 2017 at 07:08
  Permalink

  Nikt się niczym nie zasłania , ale żeby dostać pieniądze na parking trzeba było dopisać do projektu amfiteatr taki są realia unijnych dofinansowań. Widać nie wszyscy to rozumieją , a zabierali by głos w temacie o którym nie maja zielonego pojęcia.

  Reply
 • 22 marca 2017 at 11:56
  Permalink

  Mnie się wydaje ,że parking jest tam potrzebny dla stadionu ewentualnie dla kościoła i sklepów w centrum. Inną sprawą jest ,że przy gminie mało jest miejsc parkingowych , ale chyba tam nie ma miejsca na nowy parking.Wspominanie o głupocie ,a tym bardziej o hipokryzji jest tu nie na miejscu .

  Reply
 • 17 marca 2017 at 12:03
  Permalink

  Bronić ludzkiej głupoty zasłaniając się parkingiem to jakaś hipokryzja. Auto na parkingu a mieszkańcy piechotą do urzędu, bo parking daleko, zakupy też w reklamówkach i torbach trzeba donosić na ten niby duży parking i niby w centrum. No ewentualnie na zakupy do Jabłonki. Pozdrowienia dla Radnego

  Reply
 • 12 marca 2017 at 08:25
  Permalink

  Mądry obserwator nie zauważył , że będzie tam również duży parking , który w centrum jest bardzo potrzebny i jest wart więcej niż wspomniane 15%. Na marginesie może i świni nie potrzebna jest szczoteczka do zębów , ale obserwatorowi konieczne są okulary to pewne.

  Reply
 • 3 marca 2017 at 12:19
  Permalink

  A 15% wyłoży UG czy mieszkańcy będą musieli się dołożyć. Projekt potrzebny gminie jak świni szczoteczka do zębów.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.