Młodzież przeciw pijanym kierowcom

Szkolne debaty i warsztaty oraz happeningowe wyjście uczniów do kierowców na drogę, miało miejsce w Jabłonce w ramach małopolskiej kampanii „No promil, no problem”. w Zespole Szkół w Jabłonce zorganizowano “Dzień Profilaktyki”.

Młodzież miała okazję w tym dniu spotkać się z Markiem Hanuszem, terapeutą uzależnień, który wyjaśnił im mechanizm uzależnienia oraz jego skutki. Policjanci objaśnili ograniczenia widzenia i koncentracji uwagi u osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków. Dyskusję przeprowadził aspirant sztabowy Dariusz Krzystyniak z Komisariatu Policji w Jabłonce, który przedstawił również statystyki i skutki wypadków samochodowych, które spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Uczniowie dowiedzieli się negatywne skutki niesie ze sobą spożywanie alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy. Zostali również wyposażeni w wiedzę jak reagować w sytuacjach przedawkowania tych substancji, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak wezwać pogotowie.

Finałowym akcentem „Dnia profilaktyki” było wyjście młodzieży z policją i opiekunami na drogi Jabłonki by częstować kierowców ciastkami będącymi symbolem kampanii „No promil, no problem” oraz rozdawanie ulotek informacyjno–profilaktycznych.

Koordynatorami akcji są przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pan Artur Górka, pedagog Bernadeta Plaszczak, psycholog Aneta Lenart oraz nauczyciel Joanna Pakos.

Źródło i fot. UG Jabłonka

2 thoughts on “Młodzież przeciw pijanym kierowcom

 • 25 grudnia 2016 at 22:36
  Permalink

  Trza pilnowac bylego policjanta z lipnicy wielkiej pana kolege nizej Adama bo czlowiek juz chyba zapomnial ze byl Policjantem

  Reply
 • 8 grudnia 2016 at 19:36
  Permalink

  a u kudzi pijany honda dalej jezdzi!!! gdzie jest policja?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.