Strażacy z Orawy rządzą w powiecie

Na kilka stanowisk we władzach oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych trafili strażacy z Orawy, łącznie z funkcją prezesa zarządu – i to nie pierwszy raz.

13 listopada w Domu Pielgrzyma w Ludźmierzu delegaci, zebrani na IV Zjeździe Oddziału Powiatowego ZOSP w Nowym Targu, dokonali wyboru władz na kolejną pięcioletnią kadencję.

Bez tytułu
Prezes oddziału powiatowego ZOSP Jan Kuczkowicz i prezes oddziału wojewódzkiego ZOSP Edward Siarka

Druh Jan Kuczkowicz z Jabłonki – radny powiatu nowotarskiego – po raz kolejny został wybrany na prezesem Zarządu. Obok niego w składzie sześcioosobowego prezydium znaleźli się również Mariusz Łaciak z Chyżnego – komendant PSP w Nowym Targu oraz Edward Siarka z Podsarnia – poseł na Sejm RP. Do składu pozostałych członków zarządu trafił także Franciszek Pindziak z Lipnicy Wielkiej, a przewodniczącym komisji rewizyjnej został Piotr Kowalik z Zubrzycy Górnej.

Do grupy trojga przedstawicieli oddziału powiatowego do Zarządu Wojewódzkiego wybrano Jana Kuczkowicza i Edwarda Siarkę, a wśród delegatów dokonujących wyboru zasiądzie m.in. Andrzej Buroń z Zubrzycy Dolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.