Nie tylko chłopcy grają w nogę

Chłopcy i dziewczęta z Jabłonki są tak samo mocni w kopaniu piłki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z centralnej miejscowości Polskiej Orawy wygrali turnieje w halowej piłce nożnej i zgarnęli nagrody indywidualne.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Ośrodka Rabka-Zdrój rozegrane zostały w dniach 18-19 października br. na hali sportowej Zespołu Szkół w Spytkowicach. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W stawce pięciu drużyn uczennice z Jabłonki pokonały swoje rówieśniczki ze Skawy i Sieniawy (5:0 oraz 4:1), co dało im zwycięstwo w całym turnieju. Najlepszą zawodniczką turnieju została Maria Suwada z Jabłonki.

Wyniku dziewcząt pozazdrościli im szkolni koledzy, którzy kolejnego dnia powtórzyli ich sukces. Młodzi piłkarze z Jabłonki wygrali wszystkie swoje mecze: ze Skawą 1:0, ze Spytkowicami 4:1, z Rokicinami Podhalańskimi 4:0 oraz z Rabką-Zdrój 2:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Antoni Kulawiak z Jabłonki.

Oba zespoły, których opiekunem był Jakub Janczy wywalczyły awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym.

20 października br. rozegrany został powiatowy turniej dziewcząt, w którym uczennice z Jabłonki znów były bezkonkurencyjne. Najpierw w fazie grupowej ograły zespoły z Niedzicy i Sieniawy – 4:0 i 6:1, by w finale wygrać z rówieśniczkami z Sieniawy 4:0 i sięgnąć po mistrzostwo powiatu. Przed dziewczętami rozgrywki wojewódzkie.

Źródło i fot. PCK Nowy Targ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.