Jubileusz 70. lecia Karmelitów w Chyżnem

Wspólnota parafialna w Chyżnem przygotowuje się do obchodów 70. lecia posługi Ojców Karmelitów. W ich programie przeważa nabożne dziękczynienie, ale  przewidziano również coś dla ciała.

OO. Karmelici zostali skierowani na parafię w Chyżnem w roku 1946 r. Jej administratorem został wówczas O. Stefan Brniak, były przeor z kresowego klasztoru w Bołszowcach. Pierwszym zadaniem braci zakonnych była odbudowa kościoła, który został poważnie uszkodzony w czasie końcowej fazy II wojny światowej. Finalnie udało się nie tylko odbudować mury, ale wraz z mieszkańcami wsi stworzyć wspólnotę, która trwa już 70 lat.

Wkrótce opublikujemy dłuższy artykuł o posłudze OO. Karmelitów na Orawie, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów jubileuszu:

ZOBACZ TAKŻE: Najstarsze przedstawienia drewnianych kościołów w Orawce i Chyżnem
ZOBACZ TAKŻE: Najstarsze przedstawienia drewnianych kościołów w Orawce i Chyżnem

6 października 2016 – Wigilia uroczystości odpustowo-jubileuszowych
godz. 20.00 – Msza św. – przewodniczy O. Prowincjał Bogdan Meger, Modlitwa różańcowa i Akt zawierzenia wspólnoty parafialnej Opiece Matki Różańcowej i św. Anny, Apel Jasnogórski

7 października 2016 – Uroczystość Matki Bożej Różańcowej
godz. 8.00 – Msza św.
godz. 11.00 – Uroczysta Suma Odpustowa celebrowana przez J.Eks.Ks.Bp Jana Szkodoń, czcigodnych Księży rodaków, Ojców pracujących w naszej parafii oraz księży gości. Po Mszy św. tradycyjna Procesja różańcowa

8 października 2016 Jubileuszowy Festyn – Remiza OSP
godz. 16.00 – zabawa dzieci i młodzieży
godz. 20.00 – wspólna zabawa dla wszystkich parafian

Zapraszają: Proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk ze wspólnotą zakonna i Radą Parafialną

ZOBACZ TAKŻE: Św. Anna patronka Chyżnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.