II miejsce dla orawskich kolarzy

21 sierpnia na Orawie odbył się czwarty etap Pucharu Szlaku Solnego. W konkursowej stawce nie zabrakło kolarzy górskich z klubów z Podwilka i Podsarnia, z których najlepsi niemal zgodnie stawali na średnim stopniu podium.

20150222_154831-1-768x506
ZOBACZ TAKŻE: Skąd wzięły się Danielki

Kolarze rywalizowali na tracie prowadzącej z Orawki poprzez podwilczańskie Danielki. Puchar Szlaku Solnego jest to cykl zawodów cross country w kolarstwie górskim składający się z kilku etapów – wyścigów o Puchar włodarzy samorządowych. Wyścig zaliczany jest jako Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS.

W kategorii “Masters IV” drugie miejsce zdoby Mieczysław Sewerzyński z UKS-u Podwilk. Wśród młodzików drugi czas wykręcił Krystian Siarka z GKS-u Raba Wyżna-Podsarnie. Wśród chłopców 8-10 letnich, również z drugim czasem do mety dotarł Mateusz Chlebek z UKS-u Podwilk. Wśród pań drugie miejsce zajęła też Estera Siarka z GKS-u Raba Wyżna-Podsarnie – podobnie w kategorii “Dziewczęta Żak” Weronika Chlebek z UKS-u Podwilk. Ponad drugie miejsce wybiła się jedynie Zuzanna Sarniak z UKS-u Podwilk, która wygrała wyścig dziewcząt do lat 7.

FOT. Jakub Wojtyczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.