Goralman 2016

W sobotę 4 czerwca na Orawie odbył się morderczy triatlon Goralman. Zawodnicy pływali w Jeziorze Orawskim, ścigali się na rowerach i biegali po Babiej Górze.

Pierwsza konkurencja rozpoczęła się rano o godz. 8.00 w Namiestowie. 160 zawodników musiało najpierw przepłynąć 2 km w chłodnej wodzie Jeziora Orawskiego, by po ekspresowej zmianie stroju odbyć drugi etap rywalizacji: wyścig kolarski. Trasa wiodła od Namiestowa przez m.in. Orawskie Wesele, Mutne, Nowoć, Zakamienny Klin, Zubrohlawę i Orawską Półgórę aż do schroniska Słona Woda. Stąd zaczynał się najtrudniejszy, ostatni etap: 21 km biegania po masywie Babiej Góry. Zawodnicy wybiegali najpierw na Małą Babią Górę, zbiegali do Markowych Szczawin i Percią Akademików zdobywali szczyt Diablak, by na koniec udać się żółtym szlakiem na metę do Słonej Wody.

W triatlonie z sukcesami rywalizowali także Polacy. W kategorii mężczyzn 18-39 lat 2. miejsce zdobył Bartłomiej Czyż z zespołu AlphaWoolf, 24. był Piotr Legomski z Eskadry Kraków, 50. Roman Sołtowski a 60. Paweł Ozdowski. W kategorii: mężczyzn powyżej 50 lat na 4. miejscu rywalizację zakończył Roman Mrożek. Mimo wyczerpującego charakteru zawodów w Goralmanie wystąpiło także 9 pań. W kategorii kobiet powyżej 40 lat zwyciężyła Joanna Garlewicz.

Andrzej Habina

habinafoto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.