Zostań wolontariuszem

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy w związku z realizacją projektu “Wolontariusze Podhala, Spisza i Orawy na rzecz dziedzictwa swojego regonu” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa ogłasza nabór uczestników, chcących wziąć udział w obozach wolontariackich.

Obozy odbędą się w terminach: 20-21 czerwiec 2016 na Orawie, 28-29 czerwiec 2016  na Podhalu oraz 4-5 lipiec 2016  na Spiszu. Udział w nich jest bezpłatny, organizator zapewnia transport, wyżywienie, opiekuna obozów oraz trenerów.

Uczestnikami mogą być osoby w wieku od 13 roku życia, zamieszkałe na terenie Podhala, Spisza i Orawy (powiat nowotarski i tatrzański). Ideą projektu jest zaangażowanie młodzieży jako wolontariuszy z lokalnej społeczności w poznawanie dziedzictwa kulturowego swojego regionu i wykorzystania go w rozwoju turystyki lokalnej. Projekt zakłada również opracowanie ścieżek edukacyjnych podczas zajęć warsztatowo ­ animacyjnych na tych obszarach, a także pomoc konserwatorską i dokumentacyjną przy zabytkach podczas obozów pod okiem Konserwatora zabytków.

Wypełnione karty zgłoszeniowe należy przesyłać lub składać osobiście w biurze Stowarzyszenia Rozwoju Orawy: Jabłonka, ul. Sobieskiego 7c. Szczegóły dostępne na stronie www.leaderorawa.pl oraz pod numerem telefonu: 601-488-584.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.