Sukcesy uczniów od Bohaterów Westerplatte

Kuchnia, rower i język – te trzy słowa określają główne wydarzenia jakimi w ostatnim czasie żyła społeczność Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce. Co zgotowała, gdzie jeździła i czego nauczyła się młodzież?

Uczniowie III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem p. Izabelą Marszałek brały udział w międzyszkolnym konkursie nakrywania stołów okolicznościowych w Krościenku nad Dunajcem. Młodzież kształcąca się w branży żywieniowo – gastronomicznej zmierzyła się z tematem: Cztery Pory Roku. stolik pt. Co przyniesie wiosna, dało drugie miejsce uecznnicy z Jabłonki, Annie Stopiak.

Z dala od tematyki kuchennej, znalazł się inny powód do dumy dla szkolnej społeczności. Uczennica Estera Siarka, w barwach klubu GKS Raba Wyżna Podsarnie zdobyła trzecie miejsce  w międzynarodowym wyścigu kolarstwa górskiego MTB  Kamptal-Klassik-Trophy w austriackiej miejscowości Langenlois. Podium w kategorii juniorek wywalczone w międzynarodowej stawce, jest dobrym początkiem sezonu kolarskiego.

Ponadto w murach szkoły odbyło się spotkanie z dr Barbarą Zgamą –  wykładowcą Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu dotyczącym funkcji językowych tekstu w teorii i praktyce. Uczniowie poznali główne zasady komunikacji językowej oraz jej schemat. Zdobyte informacje mogli też sprawdzić w praktycznych ćwiczeniach.

Źródło i fot. ZS Jabłonka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.