Pomniki Jana Pawła II wokół Babiej Góry

Przełęcz Krowiarki, Diablak, Orawska Półgóra, Klin a niebawem również Jabłonka – to orawskie miejsca upamiętnienia Jana Pawła II monumentami.

jp4

Rok później u stup Królowej Beskidów, na Przełęczy Krowiarki powstał obelisk upamiętniający udział młodego Wojtyły w 1938 r., przy budowie drogi prowadzącej z Zubrzycy Górnej do Zawoi

ZOBACZ TAKŻE: Karol Wojtyła po raz pierwszy na Orawie

jp5

W 2011 r. pomnik – w pełnym tego słowa znaczeniu – postawiony został przed kościołem pw. Bożego Serca Jezusowego w Orawskiej Półgórze. W uroczystości jego odsłonięcia udział wzięli słowaccy i polscy duchowni, z kard. Stanisławem Dziwiszem na czele.

Materiał filmowy z uroczystości w Orawskiej Półgórze

jp6

Wspaniały widok rozpościera się ze wzgórza nad Klinem, gdzie betonowy monument klęczącego papieża wyrósł u stup figury Jezusa Zbawiciela z 2008 r.

Zobacz także: Orawskie Rio de Janeiro

W 2016 r. kolejny pomnik Jana Pawła II stanie po polskiej stronie Orawy. Monument znajdzie się w sąsiedztwie kościoła Przemienienia Pańskiego w Jabłonce.

 

One thought on “Pomniki Jana Pawła II wokół Babiej Góry

  • 9 czerwca 2016 at 12:19
    Permalink

    NP.:stypendium dla ucznia który kończy gimnazjum we wsi orawskiej ze średnią na świadectwie 5,0 lub wyższą wynosi 100 albo 50 zł., a pomnik kosztuje????????? (Czy w takiej wysokości takie stypendium to motywacja? moim zdaniem kpina i demotywacja). Może wartało by zastanowić się nad tym czy budować pomniki, czy zachęcać młodzież do pogłębiania wiedzy i rozwijania talentów lub stworzyć -fundować stypendia (np.1000 zł), wycieczki dla młodzieży osiągającej wysokie wyniki w sporcie, muzyce…..Jak myślisz z czego byłby JPII bardziej szczęśliwy z kolejnego pomnika czy z pomocy młodej osobie która chce się rozwijać??????????????????????????????????????????

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.