Orawski turniej OSP „FIFA16”

Jak jednostki OSP mogą integrować się poza spotkaniami przy akcjach gaśniczych? Swoją formułę wypracowują przedstawiciele najmłodszej generacji orawskich strażaków. W Lipnicy Wielkiej odbył się Orawski turniej OSP „FIFA16”.

Turniej wirtualnej piłki nożnej odbył się 3 marca b.r. w Remizie OSP Lipnica Wielka ‘Centrum’ Wydarzenie miało na celu integrację strażaków ochotników między sobą.

Spotykamy się na akcjach czasami bywa, że tylko tam i to kilkanaście razy w roku, więc jak mamy tworzyć efektywną i zgraną drużynę, która ma ratować ludzkie życie i dobytek? skoro nawet nie znamy swoich imion? – Powiedział jeden z organizatorów turnieju. Uczestnicy zgodnie podkreślają, że nowa inicjatywa przyniosła sporo satysfakcji.

Mimo, że przy pierwszej tego typu inicjatywie zabrakło przedstawicieli wszystkich orawskich jednostek, organizatorzy już myślą o kolejnych integrujących środowisko strażaków wydarzeniach.

Chcemy aby inne jednostki przyłączyły się do nas i z nami współpracowały. Myśmy zaczęli od turnieju FIFA całą resztę chcemy organizować wspólnie bo o to w tym wszystkim chodzi – zachęca Mateusz Lichosyt z OSP Lipnica Wielka – Centrum
W mini turnieju udział wzięły jednostki: OSP Lipnica Wielka Centrum – zwycięzca klasyfikacji generalnej, OSP Zubrzyca Dolna, OSP Jabłonka, OSP Piekielnik. Indywidualnie najlepsi byli kolejno: Jasiura Michał (LW), Stec–Sala Adrian (ZD), Kucek Jakub (LW), Mastela Dominik (ZD) Najmłodszy uczestnik turnieju,Kościelak Kacper z lipnicy Wielkiej, który zagrał gościnnie miał 12 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.