Edward Siarka nadal będzie jedynym posłem z Orawy.

Poseł Edward Siarka na mównicy sejmowej
W tegorocznych wyborach do sejmu wystartowała czwórka Orawian, z czego realnie szanse na zdobycie poselskiego mandatu mieli jedynie kandydaci z listy Prawa i Sprawiedliwośći. Cel udało się osiągnąć posłowi Edwardowi Siarce.

Najbardziej wyrównana rywalizacja między Edwardem Siarką a Julianem Stopką rozegrała się w Gminie Jabłonka, gdzie poseł zdobył 2054 głosy, a radny powiatowy 1669. Mariusz Wnenk z komitetu Kukiz’15 otrzymał 219 głosów.

W Gminie Lipnica Wielka Zwyciężał Edward Siarka (466 głosów), drugi był Mariusz Wnenk z komitetu Kukiz’15 (431 głosów). Dalsze rezultaty osiągnęli Anna Paluch (298 głosów) i Julian Stopka (271 głosów).

Dalej poza Orawą znaczące wyniki osiągał już tylko Edward Siarka. 13953 zdobyte głosy dają posłowi z Podsarnia pewność zachowania mandatu. W pierwszej dziesiątce kandydatów z Podtatrza z najlepszymi wynikami znalazł się jeszcze Julian Stopka. 3149 głosów – to jednak za mało na wejście do sejmu. Mariusz Wnenk uzyskał 1037 głosów, a Dariusz Kantor Z PSL zdobył ich 288.

W całym okręgu nr 14. PiS będzie mieć 8 posłów (wzrost o jeden), jeden przypadnie Pratfornie Obywatelskiej (spadek o dwa), kolejny jeden – ostatni trafi najprawdopodobniej do przedstawicielki komitetu Kukuz’15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.