Orawa przed drugą turą wyborów prezydenckich

Dwa dni przed drugą turą wyborów zachęcamy do udziału w głosowaniu i przyglądamy się frekwencji na Orawie sprzed dwóch tygodni. Wówczas najliczniej na Orawie głosowali mieszkańcy Bukowiny-Osiedla. Najmniejszą frekwencję odnotowano w sąsiednim Podszklu.

Pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda, a jego dominacja na Orawie okazała się znacząca – zdobył tu 5755 głosów – co oznacza poparcie 65,2%. Na urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego zagłosowało już tylko 14,7% mieszkańców naszego regionu. Zaś Pawła Kukiza poparło 12,5% spośród Orawian.

ZOBACZ TAKŻE: Miażdżące poparcie dla Andrzeja Dudy na Orawie

W głosowaniu 10 maja wzięło udział 10282 Orawian na 22031 uprawnionych do głosowania – 46,67%. Najliczniej do urn poszli mieszkańcy Bukowiny-Osiedla – 53,37%, Orawki – 52,93% oraz Podwilka – 51,28%. Na przeciwległym biegunie znaleźli się wyborcy z Podszkla, gdzie frekwencja wyniosła tylko 38,55%.
Zachęcając do udziału w wyborach, przypominamy o konieczności zabrania ze sobą dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. Bez okazania jednego z tych dokumentów członkowie komisji nie mogą wydać kart do głosowania, nawet osobom im znanym.

ZOBACZ TAKŻE: Sympatie Orawian w wyborach prezydenckich

ZOBACZ TAKŻE: Prezydenci RP na Orawie

One thought on “Orawa przed drugą turą wyborów prezydenckich

  • 22 maja 2015 at 15:11
    Permalink

    ANDRZEJ DUDA – TO SIĘ UDA!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.